KATKA 737 960 106

E-mail

info@zivavodacentrum.cz

ČCHI-KUNG je jedním z hlavních pilířů Tradiční čínské medicíny využívající různých cvičebních a dechových technik k harmonizaci toku energie Čchi (Qi) v lidském těle. Patří mezi nejpopulárnějších energetická cvičení, jehož stáří se odhaduje až na 3000 let. Název ČCHI-KUNG (také QIGONG) můžeme přeložit jako „práce s životní energií“ či „kultivace životní energie“. Všeobecně je praktikován jako cvičení pro zdraví, zvýšení energie a duševní pohodu, nastolení rovnováhy skrz sjednocení těla, ducha a mysli.

Cvičení přispívá k harmonizaci pěti základních elementů a k nim přináležejícím energetickým drahám (meridiánům) jednotlivých tělesných orgánů. Uvolněním a zprůchodněním meridánů dochází k prokrvení a výživě nejen orgánových systémů, ale také k uvolnění stagnací v šlacho-svalovém a kloubním aparátu. ČCHI-KUNG může tedy být vhodným nástrojem pro předcházení nemocem pohybového aparátu (např. bolesti zad, kloubní blokády). Spousta cviků je volená také tak, aby Vám „namasírovaly“ vaše vnitřní orgány a došlo k jejich výživě, prokrvení a okysličení. Postupně dochází k harmonizaci energie v těle, která se projeví ve zvýšení imunity, hormonální stability, zlepšení lymfatického a cévního systému, posílení činnosti orgánů a trávení. Může také pomoci s odstraněním neplodnosti.

ČCHI-KUNG také přispívá k celkovému uvnitřnění a zklidnění na úrovni psychické.

ČCHI-KUNG využívá různé techniky a formy cvičení, které dodávají energii do našeho těla. Můžete se setkat např. s technikami dechovými, protahovacími, uvolňovacími, auto-masážními či s meditačními úrovněmi. Pohyby a jednotlivé cviky jsou jednoduše a snadno zapamatovatelné, nejsou fyzicky náročné a dají se přizpůsobit různým pohybovým omezením. Toto příjemné a pohodové cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie (i pro děti v případě udrží-li pozornost).

ZDRAVOTNÍ PŘÍNOSY ČCHI-KUNGU

prokrvuje a vyživuje orgány a podporuje jejich činnost

zlepšuje kardiovaskulární systém

stabilizuje hormonální systém

posiluje imunitní systém

prospívá cévnímu oběhu a lymfě

podporuje trávení a metabolismus

zlepšuje dýchání a činnost plic

uvolňuje klouby a zvyšuje jejich pohyblivost

zvyšuje pružnost a ohebnost páteře

posiluje, protahuje a prokrvuje svaly

urychluje regeneraci po úrazech a operacích

pomáhá odstraňovat chronické bolesti zad

buduje fyzickou i vnitřní sílu

zbavuje tělo napětí

zmírňuje stres a vyrovnává emoce

zklidňuje a pročišťuje mysl

posiluje nervy a psychiku

navyšuje životní energii a vitalitu

pomáhá se napojit na svůj vnitřní zdroj

rozvíjí vnitřní klid a harmonii

KVALITA ZDRAVÍ JE VŽDY ODRAZEM STAVU SJEDNOCENÍ DUCHA, TĚLA A MYSLI.

֍

Naše tělo cítí spojení lásky k sobě, poskytuje nám zpětnou vazbu o tom, jaký máme vztah k sobě, k druhým a k životu.

CO SE V KURZU VEDLE ZÁKLADŮ ČCHI-KUNGU JEŠTĚ NAUČÍTE?

  • jak zdravě a vědomě dýchat
  • protáhnout, uvolnit se a zklidnit
  • zvědomit si základní energetické dráhy
  • vědomě pozvedávat svou životní energii
  • spojovat se s aspektem svého vnitřního klidu
  • více cítit a vnímat své tělo a jeho jemné signály
  • ladit se na svůj vnitřní zdroj
  • posilovat svou vnitřní sílu

Kontraindikace pro cvičení:

Vážné srdeční onemocnění, vážné psychické poruchy, akutní stavy po operaci, myom větší 7 cm, rakovina v pozdějším stádiu, kloubní náhrady – endoprotézy, těhotné ženy (čchi-kung pro těhotné má svá specifika a vyžaduje individuální přístup). Pokud si nejste jisti, zda je cvičení pro vás vhodné, prosím konzultujte to se svým lékařem.

Cena jednoho vstupu 140,- Platí se hotově na místě. Doba trvání: 18-19:15. Po cvičení je ještě možnost diskuse. Počet osob je omezený. Pro zjištění zda je ve vámi vybraný termín ještě místo volejte 737 960 106, 777 208 807. Nebo napište SMS.

Doporučené články